wyniki pokazuj
zmień widok ofert zmień widok ofert zmień widok ofert
Na sprzedaż Na wynajem
Cena
Liczba pokoi
Powierzchnia
Rodzaj działki
Przeznaczenie lokalu
Rodzaj obiektu
 
Skup mieszkań
tel. 508-136-955
Oferujemy szybki skup mieszkań, domów oraz działek w Warszawie.

Zapewniamy bezpłatnie pełną obsługę prawną transakcji oraz ponosimy koszty notarialne.

Szczególnie polecamy przy spadku, zamianie mieszkań, spłatach zadłużeń na nieruchomości oraz ograniczonym czasie na sprzedaż nieruchomości.

Bezpieczny wynajem mieszkań – Warszawa i okolice

Nie zawsze zakup nieruchomości, a szczególnie mieszkania jest najlepszym sposobem na jego pozyskanie. Wiele osób niedysponujących sporą gotówką interesuje wynajem mieszkania. Warszawa pod tym względem należy do największych rynków w naszym kraju. Z uwagi na lokalizację i charakter miasta, wiele osób odwiedza je z myślą jedynie o czasowym pobycie. Dlatego wynajem mieszkań pozwala na znalezienie lokum na czas kilkumiesięcznego kontraktu, studiów czy zanim uda się zakupić odpowiednią nieruchomość.
Ogromny rynek nieruchomości na wynajem sprawia, że wiele osób podejmuje się pośredniczenia przy transakcjach. Niestety nie każda z osób, która oferuje w mediach mieszkania na wynajem, jest uczciwa. Często mieszkania z ogłoszenia nie są w lokalizacji, którą opisuje pośrednik. Niejednokrotnie także wielkość czy rozkład obiektu nie jest zgodny z tym, co opisywała treść ogłoszenia. Do tego dochodzą ceny wynajmu mieszkań znacznie wyższe niż średnia rynkowa. To tylko najpopularniejsze sposoby na to, żeby wyciągnąć pieniądze od nieświadomego najemcy.
Szukając mieszkania do wynajęcia w Warszawie, możemy się spotkać jeszcze z innymi sytuacjami. Część z nich może wpędzić nas w spore tarapaty, spośród których utrata kaucji czy miesięcznej opłaty jest najmniejszą stratą. Zdarza się, że tanie mieszkania do wynajęcia oferują osoby, które nie mają do nich żadnych praw. Nie są właścicielem, a często nawet nie wiedzą, kto nim jest. Wynajem bez umowy lub bez wcześniejszych oględzin także jest ryzykowny i może wiązać się nawet z odpowiedzialnością karną.
Rozwiązaniem wielu wcześniej wymienionych problemów będzie oferta biur zrzeszonych pod nazwą “Świat Nieruchomości”. To sieć licencjonowanych pośredników, którzy profesjonalnie i z pełną odpowiedzialnością przeprowadzają przez proces wynajęcia mieszkania. Nasi agenci mają wszelkie zgody i upoważnienia pozwalające na prowadzenie procesu wynajmu. Wybierając ogłoszenia wynajmu wystawiane przez zaprzyjaźnione biura, nasi klienci mają pewność, że cały proces będzie zgodny z przepisami i uczciwy. Każda przeprowadzana transakcja wiąże się z podpisaniem umowy. Na bieżąco wyjaśniamy każdy z paragrafów, żeby nie pozostawiać żadnych wątpliwości i niedopowiedzeń.
Pośrednicy z biur “Świat Nieruchomości” dbają wzajemnie o dobre imię firmy. Dlatego możesz liczyć na pełen profesjonalizm nie tylko podczas podpisywania umowy. Nasze oferty zawsze są zgodne ze stanem rzeczywistym obiektu. Dysponujemy pełną dokumentacją zdjęciową, dlatego na miejsce oględzin klienci wybierają tylko odpowiadające im obiekty. Oferujemy także tani wynajem mieszkań, a przynajmniej zgodny z aktualnymi cenami rynkowymi.

Kto sięga po mieszkania do wynajęcia w Warszawie?

Analizując sytuację mieszkań pod wynajem w stolicy, można wyszczególnić kilka grup, które częściej od innych potrzebują wynajmu. Ogłoszenia o treści “wynajmę mieszkanie” najczęściej poszukują studenci. Ogromna ilość placówek naukowych i związanych z nimi instytucji każdego roku powoduje spory przypływ młodych ludzi. Z reguły akademiki nie są w stanie wszystkich pomieścić, dlatego alternatywą staje się wynajęcie mieszkania.
Druga istotna grupa, którą interesują mieszkania na wynajem, to pracownicy związani ze specjalistycznymi usługami lub biznesem. Często na kilka miesięcy sprowadzani są do kraju pracownicy zagranicznych placówek, którzy pomagają na przykład we wdrażaniu nowej technologii. Do tej grupy należy zakwalifikować także osoby związane z instytucjami państwowymi oraz międzynarodowymi, których sporo znajduje się w stolicy. W tym przypadku zakup nieruchomości brany jest pod uwagę jedynie w ostateczności, a lepszym rozwiązaniem okazuje się wynajem mieszkań.
Jest jeszcze jedna grupa osób, które postanawiają osiąść w stolicy w poszukiwaniu rozwoju lub lepszych warunków. W ich przypadku trudno podać konkretne zapotrzebowanie mieszkaniowe, ponieważ zależne jest od warunków pracy i rodzinnych. Szukają oni głównie tańszych mieszkań pod wynajem, w przyszłości planując zakup własnego lokum.

Mieszkania na wynajem w Warszawie – najpopularniejsze lokalizacje

Nawiązując do wcześniejszego punktu i określeniu osób, które interesuje wynajęcie mieszkania w Warszawie, łatwo można określić najpopularniejsze lokalizacje takich obiektów. Zainteresowaniem osób związanych z instytucjami państwowymi lub międzynarodowymi będą cieszyły się obiekty w okolicach centrum miasta. Podobne ogłoszenia o wynajmie mieszkania w centrum miasta lub jego okolicy staną się celem osób związanych z biznesem. Dzięki takiej lokalizacji możliwe będzie dotarcie do miejsca pracy w kilka minut, omijając słynne stołeczne korki.
Druga duża grupa osób poszukujących mieszkania pod wynajem to uczniowie wyższych uczelni. Do tej grupy należy zaliczyć także pracowników naukowych rozpoczynających pracę na stołecznych uczelniach lub zakontraktowanych na kilka miesięcy. W ich przypadku poszukiwane są tanie mieszkania do wynajęcia w okolicach placówek naukowych. Często uczniowie są w stanie wybrać tańsze mieszkania z dala od szkoły, jednak połączone sprawną siecią komunikacji. Oczywiście koszt takiego lokum musi być odpowiednio niższy, żeby rekompensował koszt biletów i czas dojazdu.
Taki wyraźny podział z uwagi na zainteresowanie nie oznacza, że inne mieszkania nie są atrakcyjne. Sporą popularnością cieszą się także obiekty zlokalizowane na nowoczesnych lub tradycyjnych osiedlach. Często są one brane pod uwagę z uwagi na stosunkowo tani wynajem mieszkań. Wiele osób wybiera też osiedla z dala od centrum, a umieszczone bliżej zakładów pracy czy dobrze z nimi skomunikowane.

Ceny mieszkań na wynajem w Warszawie

Osoby niemające znacznej orientacji w branży często zadają sobie pytanie: ile kosztuje wynajem mieszkania w Warszawie? Trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ wpływ na ostateczną cenę ma wiele czynników. Ogromny wpływ ma miejsce, w którym znajduje się dane mieszkanie oraz dzielnica. Poza samą lokalizacją pod uwagę brana jest także wielkość mieszkania, jego stan techniczny czy sąsiedztwo.
Najwyższych cen można spodziewać się w ścisłym centrum miasta, czyli w dzielnicy Śródmieście. Za wynajem mieszkania dwupokojowego miesięcznie należy liczyć się z kosztem ponad 2500 złotych. W sąsiednich dzielnicach ceny nie są wiele niższe. Dopiero w bardziej oddalonej Białołęce, Wesołej czy Ursusie średnie ceny mogą spaść w do granicy dwóch tysięcy złotych. Oczywiście dokładne określenie kosztów wynajmu wiąże się z innymi wcześniej wymienionymi czynnikami.
Warto wziąć pod uwagę ciekawą zależność, która związana jest z wynajmem mieszkania w Warszawie. Chodzi o stosunek powierzchni mieszkania do średniej ceny. Za najmniejsze jednopokojowe kawalerki zapłacimy niewiele mniej, niż za dwupokojowe mieszkania. Co więcej, nawet duży apartament w centrum miasta o powierzchni do 70 metrów kwadratowych jest łatwiejszy w utrzymaniu niż dwie mniejsze kawalerki o takiej samej sumie powierzchni. Wynika z tego, że tanie mieszkania do wynajęcia to nie zawsze te najmniejsze.

Mieszkania na wynajem Warszawa

Mieszkania na wynajem Bemowo

Mieszkania na wynajem Bemowo-Lotnisko

Mieszkania na wynajem Bemowo Boernerowo

Mieszkania na wynajem Bemowo Chrzanów

Mieszkania na wynajem Fort Bema

Mieszkania na wynajem Górce

Mieszkania na wynajem Jelonki

Mieszkania na wynajem Bemowo Jelonki Północne

Mieszkania na wynajem Bemowo Jelonki Półudniowe

Mieszkania na wynajem Białołęka

Mieszkania na wynajem Augustów

Mieszkania na wynajem Białołęka Dworska

Mieszkania na wynajem Brzeziny

Mieszkania na wynajem Choszczówka

Mieszkania na wynajem Dąbrówka Szlachecka

Mieszkania na wynajem Białołęka Henryków

Mieszkania na wynajem Białołęka Kąty Grodziskie

Mieszkania na wynajem Kobiałka

Mieszkania na wynajem Białołęka Lewandów

Mieszkania na wynajem Białołęka Mańki-Wojdy

Mieszkania na wynajem Białołęka Nowe Brzeziny

Mieszkania na wynajem Nowodwory

Mieszkania na wynajem Tarchomin

Mieszkania na wynajem Białołęka Winnica

Mieszkania na wynajem Białołęka Wiśniewo

Mieszkania na wynajem Żerań

Mieszkania na wynajem Bielany

Mieszkania na wynajem Chomiczówka

Mieszkania na wynajem Bielany Las Bielański

Mieszkania na wynajem Bielany Marymont

Mieszkania na wynajem Bielany Marymont-Ruda

Mieszkania na wynajem Młociny

Mieszkania na wynajem Piaski

Mieszkania na wynajem Placówka

Mieszkania na wynajem Słodowiec

Mieszkania na wynajem Wawrzyszew

Mieszkania na wynajem Bielany Wólka Węglowa

Mieszkania na wynajem Wrzeciono

Mieszkania na wynajem Mokotów

Mieszkania na wynajem Augustówka

Mieszkania na wynajem Czerniaków

Mieszkania na wynajem Mokotów Dolny

Mieszkania na wynajem Mokotów Górny

Mieszkania na wynajem Królikarnia

Mieszkania na wynajem Ksawerów

Mieszkania na wynajem Sadyba

Mieszkania na wynajem Siekierki

Mieszkania na wynajem Sielce

Mieszkania na wynajem Stary Mokotów

Mieszkania na wynajem Stegny

Mieszkania na wynajem Służew

Mieszkania na wynajem Służewiec

Mieszkania na wynajem Wierzbno

Mieszkania na wynajem Wyględów

Mieszkania na wynajem Ochota

Mieszkania na wynajem Filtry

Mieszkania na wynajem Rakowiec

Mieszkania na wynajem Stara Ochota

Mieszkania na wynajem Szczęśliwice

Mieszkania na wynajem Praga

Mieszkania na wynajem Północ

Mieszkania na wynajem Nowa Praga

Mieszkania na wynajem Stara Praga

Mieszkania na wynajem Praga-Północ Szmulki

Mieszkania na wynajem Południe

Mieszkania na wynajem Gocław

Mieszkania na wynajem Gocławek

Mieszkania na wynajem Grochów

Mieszkania na wynajem Kamionek

Mieszkania na wynajem Praga-Południe Olszynka Grochowska

Mieszkania na wynajem Saska Kępa

Mieszkania na wynajem Rembertów

Mieszkania na wynajem Stary Rembertów

Mieszkania na wynajem Wygoda

Mieszkania na wynajem Śródmieście

Mieszkania na wynajem Śródmieście Latawiec

Mieszkania na wynajem Śródmieście Mariensztat

Mieszkania na wynajem Mirów

Mieszkania na wynajem Śródmieście Muranów

Mieszkania na wynajem Nowe Miasto

Mieszkania na wynajem Powiśle

Mieszkania na wynajem Śródmieście Północne

Mieszkania na wynajem Śródmieście Południowe

Mieszkania na wynajem Śródmieście Solec

Mieszkania na wynajem Stare Miasto

Mieszkania na wynajem Ujazdów

Mieszkania na wynajem Stare Bielany

Mieszkania na wynajem Stare Miasto

Mieszkania na wynajem Stary Mokotów

Mieszkania na wynajem Stary Żoliborz

Mieszkania na wynajem Targówek

Mieszkania na wynajem Bródno

Mieszkania na wynajem Targówek Elsnerów

Mieszkania na wynajem Mieszkaniowy

Mieszkania na wynajem Zacisze

Mieszkania na wynajem Ursus

Mieszkania na wynajem Ursus Czechowice

Mieszkania na wynajem Gołąbki

Mieszkania na wynajem Niedźwiadek

Mieszkania na wynajem Skorosze

Mieszkania na wynajem Ursus Szamoty

Mieszkania na wynajem Ursynów

Mieszkania na wynajem Ursynów Dąbrówka

Mieszkania na wynajem Ursynów Dawidy Zwykłe

Mieszkania na wynajem Grabów

Mieszkania na wynajem Imielin

Mieszkania na wynajem Ursynów Jeziorki Północne

Mieszkania na wynajem Jeziorki Południowe

Mieszkania na wynajem Kabaty

Mieszkania na wynajem Natolin

Mieszkania na wynajem Ursynów Północny

Mieszkania na wynajem Pyry

Mieszkania na wynajem Ursynów-Centrum

Mieszkania na wynajem Wyczółki

Mieszkania na wynajem Wawer

Mieszkania na wynajem Wawer Aleksandrów Pierwszy

Mieszkania na wynajem Anin

Mieszkania na wynajem Falenica

Mieszkania na wynajem Wawer Las

Mieszkania na wynajem Marysin Wawerski

Mieszkania na wynajem Wawer Miedzeszyn

Mieszkania na wynajem Międzylesie

Mieszkania na wynajem Radość

Mieszkania na wynajem Wawer Zbójna Góra

Mieszkania na wynajem Zbytki

Mieszkania na wynajem Wawer Zerzeń

Mieszkania na wynajem Wesoła

Mieszkania na wynajem Stara Miłosna

Mieszkania na wynajem Wilanów

Mieszkania na wynajem Błonia Wilanowskie

Mieszkania na wynajem Kępa Zawadowska

Mieszkania na wynajem Wilanów Niski

Mieszkania na wynajem Powsin

Mieszkania na wynajem Powsinek

Mieszkania na wynajem Wilanów Wysoki

Mieszkania na wynajem Zawady

Mieszkania na wynajem Wola

Mieszkania na wynajem Czyste

Mieszkania na wynajem Koło

Mieszkania na wynajem Wola Mirów

Mieszkania na wynajem Wola Muranów

Mieszkania na wynajem Młynów

Mieszkania na wynajem Nowolipki

Mieszkania na wynajem Odolany

Mieszkania na wynajem Ulrychów

Mieszkania na wynajem Włochy

Mieszkania na wynajem Nowe Włochy

Mieszkania na wynajem Okęcie

Mieszkania na wynajem Opacz Wielka

Mieszkania na wynajem Włochy Raków

Mieszkania na wynajem Salomea

Mieszkania na wynajem Stare Włochy

Mieszkania na wynajem Żoliborz

Mieszkania na wynajem Żoliborz Buraków

Mieszkania na wynajem Cytadela

Mieszkania na wynajem Marymont-Potok

Mieszkania na wynajem Powązki

Mieszkania na wynajem Sady Żoliborskie

Mieszkania na wynajem Stary Żoliborz

Mieszkania na wynajem wg ilości pokoi

Mieszkania 1-pokojowe - kawalerki Warszawa

Mieszkania 2-pokojowe Warszawa

Mieszkania 3-pokojowe Warszawa

Mieszkania 4-pokojowe Warszawa

Mieszkania 5-pokojowe Warszawa